Sami nebo s námi? 2017-08-07T14:53:04+00:00

Sami nebo s Matooshem?

Sami a zadarmo: pokud máte čas a chuť, základ zvládnete sami

Najeďte kurzorem nad ikony, zobrazíte detaily

Hosting

Jedná se o virtuální prostor kam umístíte svůj web či eshop

Doména a její registrace

Toto bude název Vašeho webu nebo eshopu, Vaše virtuální adresa

Redakční systém

„Operační program“ Vašeho webu či eshopu, v tomto programu se dnes „tvoří“ weby

Šablona pro redakční systém

Strukturovaný rám webů i eshopů do kterého vložíte svůj obsah

Obsah

Vaše sdělení, prezentace, produkty, …

Proč o tom veřejně mluvíme?

Matoosh s. r. o. si zakládá na vysokém morálním i mravním kreditu. Tudíž považujeme za důležité sdělit Vám, že si můžete web nebo eshop vytvořit sami a zcela zdarma. Proč to říkáme? Nechceme vydělávat „za každou cenu“ a víme, že peníze nerostou na stromech. Matoosh s. r. o. si dal jako poslání pomáhat v on-line marketingu těm, kteří to myslí vážně a chtějí se prosadit v maximální možné míře. Ovšem pokud se chcete prezentovat na internetu sami, nevidíme důvod proč Vám nepomoci a neocenit tak Vaší snahu.

Od slov k činům

Krok č. 1 – „Kam s ním“

K jakékoliv prezentaci na internetu potřebujete „svůj“ prostor. Ten spravují poskytovatelé hostingových služeb. Existuje jich mnoho a na internetu snadno najdete, kteří poskytovatelé nabízejí free (zadarmo) hosting a za jakých podmínek (velikost prostoru pro web, limity pro návštěvnost, počet emailů a další). Není od věci podívat se také na recenze daného poskytovatele. Některé hostingy mají lákavé parametry, ale zákaznický servis (možnost on-line nebo telefonické podpory) nestojí za mnoho.

Krok č. 2 – „Jmenujeme se…“

Nyní disponujete nedohledatelným prostorem na interntu. Proč nedohledatelným? Protože nemá „jméno“ resp. „adresu“. Proto si na stránkách poskytovatele hostingu musíte vybrat tzv. Doménu, tedy to co bude za www. Free domény jsou domény tzv. druhého a třetího řádu – www.VÁŠ-NÁZEV.něco.cz (.net, .eu., .com., atd). Doména druhého řádu se od domény prvního řádu liší právě tím .něco. To něco bývá například .4fan. nebo .ic. apod. Příklad pro ilustraci – www.bbbikers.4fan.cz = doména druhého řádu (free), www.bbbikers.cz = doména prvního řádu (placená dle tarifu poskytovatele).

První dva kroky se většinou odehrávají současně. Poskytovatelé hostingových služeb mají systém registrací nastavený tak, že po registraci domény Vás rovnou vyzve ke zvolení příslušného balíčku hostingových služeb a opačně.

Krok č. 3. – „Hrubá stavba“

V dnešní době je standardem, že Vám poskytovatel hostingu na Vaší doménu nainstaluje redakční systém dle Vašeho výběru (wordpress, drupal, joomla, …). Nejrozšířenějším a uživatelsky přívětivým redačkním systémém je WordPress. Díku tomu najdete na internetu skutečně nepřeberné množství návodů, manuálů, videomanuálů, tutoriálů jak vytvořit moderní a především responzivní web nebo eshop.

Gratulujeme – v této fázi již máte prostor na internetu, který je dohledatelný a po zadání jeho url adresy (např. www.vašedomena.cz). Ovšem aktuálně se dá přirovnat k prázdné místnosti. Aby se z tohoto nic mohl stát Váš moderní a funkční web musíte si ve Vámi zvoleném redakčním systému vybrat a nainstalovat tzv. šablonu. Důrazně doporučujeme prověřit vlastnosti zvolené šablony. Především zda je responzivní (zobrazitelná pro mobilní zařízení jako jsou chytré telefony a tablety) a do jaké míry se dá upravovat její vzhled. Vedle šablony můžete a jistě také budete instalovat různé doplňky tzv. pluginy. Tyto doplňky slouží k rozšíření funkcí šablony (například o kontaktní formuláře, slidery, galerie), ale také k samotnému zabezpečení Vašeho webu proti hackerským útokům (tzv. bezpečnostní pluginy).

Krok č. 4 – „Make-up“

Tento krok je v procesu tvorby webu tím poslední. Nyní totiž budete tvořit to co uvidí lidé, pro které svůj web tvoříte. Nyní totiž do Vámi zvolené šablony vložíte svůj obsah – texty, obrázky či videa, prostě vše co chcete na webu mít. Zároveň vše upravíte (barvy, font a velikost písma, členění webu do kapitol, …) tak aby byl Váš web „dokonalý“.

Matooshova rada na závěr:

Web není papírová kartička – práce na něm tedy nekončí v okamžiku jeho spustění. Aby web plnil svou funkci musí být stále aktuální a to jak po stránce obsahové (pracujte se svým obsahem – doplňujte informace, fotky, obrázky, …) tak ovšem také po stránce technické (aktualizace šablony a doplňků). Proto si zapamatujte tyto tři důležité poučky:

Aktualizujte!

Aktualizujte!!

Aktualizujte!!!

Jdete do toho sami nebo s námi?

ROZHODLI JSTE SE PRO NÁS? KLIKNUTÍ ZOBRAZÍ FORMULÁŘ

Jak by vypadala spolupráce s námi

Seznámení se

Základem pevného, funkčního a účelného partnerství jako jediné správné cesty k realizaci Vašeho projektu jsou vzájemné sympatie a porozumění. Účelem tzv. „nulté schůzky“ je vzájemně se poznat a představit Váš projekt, plány do budoucna a materiály, které k projektu máte nebo jaké butede potřebovat. Z tohoto důvodu by měla být nultá schůzka osobní. Pokud to není možné z časových důvodu či pro neúměrnou vzdálenost, rádi s Vámi vše probereme přes mobil, Skype nebo jinou komunikační síť, která Vám vyhovuje.

Formality

Cílem první schůzky je nastavení parametrů budoucí spolupráce a nezbytné podpisy smluv. I my máme špatné zkušenosti s klienty. Proto trváme na seznámení se s obsahem našich vzorových smluv, které při této schůzce upravíme Vám na míru a ku spokojenosti obou stran.

Tvoříme

Samotná realizace probíhá na základě sjednaných podmínek a takovým způsobem aby mohl být Váš projekt co nejdříve realizovaný. Tato část končí zpravidla ve chvíli kdy je web podle Vašich představ a plně funkční.

Konec nemusí znamenat loučení

V této fázy dojde k předání webu nebo eshopu v odsouhlasené a funkční podobě. Součástí webu jsou rovněž naše videomanuály s návody jak Váš web spravovat a udržovat aktuální. Tímto okamžikem však naše spolupráce nutně končit nemusí. Pokud by jste chtěli natočit videa související se správou vašeho webu nebo eshopu, rádi to pro Vás uděláme. Nabízíme také možnost spravovat Váš projekt i po předání. Vše je jen o domluvě, tedy co a jak bude následovat je plně ve Vaší moci.

ROZHODLI JSTE SE PRO NÁS? KLIKNUTÍ ZOBRAZÍ FORMULÁŘ